Našel jsem se v realitách. Zjistil jsem, že rád pomáhám lidem k jejich vysněnému bydlení.

Nedávno jsem dostal otázku, jak jsem se dostal k realitám. Práce v realitách totiž nikdy nepatřila do mých vysněných prací.  Měl jsem vždy rád matematiku a logické myšlení, které mě zprvu přivedlo k počítačům, a začal jsem pracovat v telekomunikacích. S kamarády jsme spřádali myšlenky o nějakém vlastním podnikání. Byla to doba, kdy mnoho z nás četlo knihy jako „Bohatý táta, chudý táta“ a já se rozhodl pivní debaty realizovat v praxi.

V té době se začalo hodně mluvit také o investičních nemovitostech,  rozhodl jsem se tedy pořídit si bydlení, jak pro sebe, tak zároveň jako investiční nemovitost. Z dnešního pohledu je skoro zázrak, že se mi podařilo vyřídit hypotéku, koupit byt, připravit nájemní smlouvy pro spolubydlící a posílat peníze do banky. A s prvními zkušenostmi jsem začal radit i kamarádům, jak na to. 

Shodou okolností jsem se později, když jsem byl profesně na rozcestí a rozhodoval se co dál, potkal s realitním specialistou Danem Kotulou, mým budoucím kolegou. Zrealizovali jsme spolu nějaké obchody a při tom jsme měli občas čas si popovídat. Reality mě stále zajímaly, a když jsem dostal od Dana nabídku, zda bych se realitám věnoval profesionálně, rád jsem nabídku přijal.

Tak jsem postupně vplul do celé problematiky realitního trhu. Nejen investičních nemovitostí a jejich následného pronájmu, ale také prodeje bytů, domů a pozemků. A protože jsem člověk, který má rád logické myšlení, nebráním se přijímat výzvy… Některé nemovitosti mají i právní vady či specifická právní či jiná úskalí, u pozemků je třeba prověřit, zda záměr budoucího vlastníka je v souladu s územním plánem, dostupností sítí, vztahy a záměry okolních vlastníků atd.… A tak se stal ze mě řešitel problémů.

Od prvních krůčků a koketování s investičními nemovitostmi, až po realitního makléře se znalostí předpisů, zákonů a souvislostí realitního trhu, byla celkem dlouhá cesta. A došlo na to, že moji kamarádi se stali mými klienty a řada klientů se stala mými kamarády.

Dnes můžu nabídnout svým klientům v realitách komplexní servis. A já vítám i tu přidanou hodnotu, kterou tato práce dala mně - velkou míru nezávislosti, která jde ruku v ruce s velkou odpovědností za realizované potřeby a sny mých klientů. A to dává této práci smysl.

Chcete prodat, pronajmout nebo koupit? Napište mi...

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů